StraipsniaiVestuvių diena

Keliaraištis

Keliaraištis – praėjusių metų kontraversiškiausias nuotakos akcentas. 2015-tais pastebėjome, kad nuotakos pradėjo vengti šio akcento, pasklidus gandams, kad ši intymi, seksuali aprangos detalė, neva, yra susijusi su Amerikoje buvusia paplitusia praktika, kad keliaraištį vyras uždėdavo laisvo elgesio merginai, taip parodydamas, kad ji yra jo. Šioje istorijoje iš karto pastebėjome logikos trūkumą, juk per vestuves keliaraištis dovanojamas svečiui, tad nelieka ir menamos priklausomybės. Nusprendėme pasižvalgyti į istoriją, ir galime nuraminti, kad keliaraištis, iš tiesų, yra labai graži ir sena tradicija!

Keliaraištis

Istorija

Keliaraiščio metimas yra viena seniausių vestuvinių tradicijų, nepakitusi per šimtmečius. Manoma, kad jo istorija siekia XIV amžiaus Prancūziją (kitų šaltinių teigimu – Angliją). Vietiniai žmonės tikėjo, kad nuotakos aprangos dalis atneša laimę, todėl bandydavo, kaip įmanydami, bent dalį jos nuo nuotakos…nuplėšti! Kad nuotaka nuo tokio puolimo apsisaugotų, pradėjo mėtyti keliaraištį. Iki 1960-tųjų keliaraištis atliko svarbią funkciją – prilaikydavo kojines ir pėdkelnes, vėliau jis liko kaip moteriškumo ir seksualumo simbolis. Šiais laikais, jaunojo pareiga mesti keliaraištį, o tas kuris pagauna, tikima, jog ves per ateinančius metus.

Laikas

Tiek puokštės, tiek keliaraiščio metimo ceremonija dažniausiai vyksta prieš torto pjovimą, arba iškarto po pagrindinių akcentų dalies, pvz. fejerverkų ir ilgiausių metų.

Vieta

Keliaraištis paprastai dedamas virš kelio, ant dešinės kojos, tačiau griežtos taisyklės nėra, tai tėra asmeninis pasirinkimas.

Muzika

Šios dalies metu, puikią nuotaiką ir azartą pagyvins ir tinkama muzika, kelios idėjos:

  • Sir Mix A Lot – Baby Got Back
  • Marvin Gaye – Let’s Get It On
  • Destiny’s Child – Bootylicious
  • The Mission Impossible Theme Song
  • Blondie – One Way Or Another

Galiausiai, atminkite, mesti keliaraištį ir išlaikyti tradiciją ar ne, yra jūsų apsisprendimo laisvė. Mes rekomenduojame ją išlaikyti!

Tomas Aminovas © 2016-2017 StudioRoyale.ltwww.bridebox.com / www.thegartergirl.com