StraipsniaiVestuvių diena

Vestuvių mitai

Vestuvės, trumpa, bet labai svarbi ir įdomi šventė. Gausybė mitų, tikėjimų, taisyklių. Dažnai tikime tuo, kuo tiki visi kiti, bet ar tai tikrai yra tiesa?

 1. Kai kas seno, naujo, pasiskolinto ir mėlyno
  Ar pamenate šį populiarų posakį (angl. something old, new, borrowed, and blue)? Vilkėti kažką seno, tai nepamiršti savo istorijos, tuo tarpu, kažką naujo – simbolizuoja jaunųjų laimingą ateitį. Pasiskolinti reikėtų iš žmogaus, kurio santuoka ilga ir laiminga, taip prišauksite sėkmę ir sau. Šis tas mėlyno simbolizuoja ištikimybę ir meilę.
 2. Nuometas
  Nuometas atsirado Romoje, kai nuotaka eidavo altoriaus link, jos veidas būdavo pridengiamas nuometu, kad ją apsaugoti nuo blogųjų dvasių, kurios pavydi nuotakai laimės.
 3. Nematyti vienas kito iki santuokos
  Šio papročio ištakos siekia laikus, kai santuokos būdavo sutartos tėvų. Jauniesiems buvo draudžiama susitikti iki ceremonijos, kad šie neturėtų laiko persigalvoti, vienas kitą pamatę.
 4. Peiliai, kaip dovana
  Peilius dovanoti per vestuves – tai nelaimę prišaukti. Jei būtinai norite tai padaryti, iš jaunųjų paprašykite cento, tuomet tai bus ne dovana, o pirkinys, ir nesėkmes, galbūt, aplenks.
 5. Nuotakos nešimas per namų staktą
  Paprotys atėjo iš viduramžių Europos laikų, kai buvo tikima, jog blogosios ir piktosios dvasios, į nuotaką įsiskverbdavo per pėdas, todėl norėdamas apsaugoti namus, vyras žmoną pernešdavo per staktą.
 6. Voras ant nuotakos suknelės
  Nors voras vestuvių dieną suknelėje gali atrodyti it didžiausias košmaras, iš ties laikoma, kad radus įsipynusį vorą suknelėje, jus aplankys didelė laimė.
 7. Skambinimas varpu
  Tradiciškai, tai yra airių paprotys. Varpais skambinama norint atbaidyti blogąsias dvasias. Airių nuotakos dažnai su savimi, vestuvių dieną, pasiima mažus varpelius, bei tai yra populiari dovana jauniesiems.
 8. Stiklo daužimas
  Lietuvoje stiklo daužymas reiškia laimę arba kiek šukių, tiek ir vaikų jaunieji susilauks. Pati tradicija atkeliavo iš Italijos, kur populiaru daužyti stiklines arba vazas, ir tam pasitelkiamos visos fizinės jėgos. Kiek stiklo šukių bus, tiek jaunieji laimingai gyvens metų.
 9. Ašaros per vestuves
  Verkti per vestuves yra geras ženklas. Tai reiškia, kad visos ašaros liko vestuvių dieną, o gyvenime jų nebus.
 10. Ceremonijos “Didysis bučinys”
  Ar žinojote ką reiškia pagrindinis vestuvių bučinys (dažniausiai per ceremoniją)? Šiuo bučiniu jaunieji, trumpam, apsikeičia sielomis!

 Tomas Aminovas © 2016-2017 StudioRoyale.ltwww.cnn.com