InterviuStraipsniai

Vedybų planavimas ir dekoravimas – “Meilės Legendos”

“Meilės Legendos”  – tai vestuvių planavimo ir dekoravimo komanda, kuri kas kart siekia sukurti nepamirštamą šventę savo klientams.

Dekoras

(nuotr. SR photography)

Papasakokite nuo ko prasidėjo jūsų veikla?

Viskas prasidėjo nuo svajonės! Norint ją įgyvendinti, teko atsakingai ruoštis, mokytis ir įgyti patirties.  Mažai kas žino, jog esu įgijusi vedybų planavimo diplomą Didžiojoje Britanijoje. Aišku pradžia buvo kur kas kuklesnė. Įsivažiuoti padėjo artimi draugai ir giminaičiai, kurie patikėjo pirmąsias šventes į mano rankas. Džiaugiuosi, jog neteko nei vieno iš jų nuvilti, nors pradžioje buvo tikrai baugu prisiimti tokią didelę atsakomybę. Galiu prisipažinti, jog net ir jausdama didelę aistrą tokio pobūdžio darbui, 6 metus nesiryžau įkurti savo įmonės. Vis galvodavau, jog dar galėčiau sukaupti daugiau žinių, užmegzti platesnį tinkamų kontaktų ratą ir t.t. Esu laiminga, jog “Meilės Legendos” atsirado tokiu metu, kai jau jaučiausi galinti duoti daugiau, nei gauti. Tai darbas, reikalaujantis nuolatinio tobulėjimo, o galvoje visada verda milijonai idėjų, tad laukite ir būsite nustebinti .

Kaip pasirinkti tinkamą vedybų planuotoją ar įmonę, į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Daugelis mano, jog vedybų planuotoja galima tapti vos tik panorėjus. Mano nuomonė, deja, yra kitokia. Norėdami išsirinkti tinkamą paslaugos tiekėją pirmiausia atkreipkite dėmesį į internetinį puslapį bei darbus. Tuomet paskirkite susitikimą, užduokite esminius klausimus, kurie Jums yra svarbūs. Pasidomėkite kokį išsilavinimą ir kiek metų patirties turi Jums patikusi vedybų planuotoja. Įvertinkite bendravimo toną, įvaizdį ir etiketo išmanymą. Nepatingėkite ir susitikite su keliomis planuotojomis, kad galėtumėte palyginti ir lengviau priimti sprendimą. Na ir galiausiai, pasirinkite tą žmogų, kuriuo atrodo jog galite labiausiai pasitikėti.

Ar tenka organizuoti paskutinės minutės vestuves, kai jaunieji pradžioje bando patys viską paruošti, tačiau laikui senkant, pastebi, kad reikia kompetentingo specialisto?

Paskutinės minutės vestuves teko planuoti ne kartą. Galime vestuves suplanuoti ir per mėnesį, jei tik reikia. Kas liečia vestuvių koordinavimą, tai čia jau visai kita kalba. Esu perfekcionistė ir man sunkiai sekasi nubrėžti ribas. Būnant tokiu žmogumi, teikti vestuvių koordinavimo paslaugą yra sudėtinga, nes visuomet koordinavimas perauga į planavimą. To pasekoje nusprendėme teikti tik bendrą, vestuvių planavimo ir koordinavimo paslaugą. Būdama su jaunaisiais nuo pradžios iki galo, galiu geriausiai suvaldyti iškylančias problemas, bei rasti jų sprendimo būdus.

Jaunieji
(nuotr. Egle Pinikiene Photography)

Įsimintiniausios vestuvės ir įdomiausias jaunųjų noras?

Į šį klausimą atsakysiu šiek tiek kitaip. Asmeniškai aš, kiekvienose vestuvėse atrandu skirtingus momentus, kuomet akys sudrėksta iš laimės ar grožio. Vienoje šventėje tai buvo nuotakos ir jos tėvelio šokis, kitose – jaunųjų bučinys fejerverkų fone, trečiose – gėlių mergaitės žiūrinčios į mane ir laukiančios ženklo, kada žengti link altoriaus. Aš kiekvieną šventę priimu labai asmeniškai ir atiduodu didelę dalį savo širdies, tad man jos visos yra brangios. Aišku labiausiai įsimena tos, kuriose reikia įveikti vienokius ar kitokius iššūkius. Teko dvaro terasoje įrengti sceną audringiems grupių pasirodymams, paplūdimio barą paversti šviesia ir jaunatviška šventės vieta su puikia šokių aikštele. Teko net sandėlyje – lofte organizuoti vestuves. Na, o  įdomiausias jaunųjų noras, norėčiau sakyti jog dar laukia ateityje. Neįgyvendintos svajonės įkvepia!

Vestuvių kaina? Koks 2015 – 2016 vestuvių biudžeto vidurkis į kurį reikėtų orientuotis visapusiškai išpildytoms vestuvėms surengti? Kaip procentaliai išsidalina biudžetas?

Vestuvių biudžetas pirmiausia priklauso nuo poros galimybių, svečių skaičiaus ir dar daugelio sudedamųjų dalių. Vidutiniško dydžio vestuvių kaina kitais metais yra apie 12 – 16 tūkstančių eurų. Tiek žmonės yra linkę išleisti dažniausiai. Nors mums tenka dirbti su visokio dydžio biudžetais. Kartais ne nuo pinigų kiekio, o nuo idėjų ir jaunųjų polėkio priklauso ar šventė bus įdomi ir ar visi ją ilgai prisimins.

Galbūt turite minčių, ką darytumėte vestuvių dienoje kitaip, nei visi?

Pagrindinis patarimas visoms būsimoms jaunavedžių poroms būtų toks: šventės vieta turi būti kuo arčiau ceremonijos vietos, kad nereikėtų keletą valandų keliauti. Ilgos kelionės vestuvių dieną, ypač vasarą, yra itin varginančios. Pasistenkite to išvengti.

Tradicijos vestuvėse – grįžtama prie šaknų ar vis mažiau jų pageidauja jaunieji?

Savo poroms visada kartoju vieną frazę – Jūs galite kurti savo taisykles ir tradicijas. Kalbant apie lietuviškas vestuvių tradicijas, tai jos yra gražios ir įdomios. Pateikus jas šiuolaikiškai gali būti ir linksma ir gražu. O jei svečių tarpe dar yra nemažai svečių iš užsienio, tai jie lieka sužavėti tokia vestuvių švente.

Nuo ko pradėti planuoti vestuves, jei visgi jaunieji ryžtasi patys tai daryti? Gal galite pasidalinti praktiniais patarimais poroms?

Pradėti reikėtų nuo biudžeto sudarymo. Tai tampa pagrindine porų problema. Negalima pirma užsisakyti patinkančios šventės vietos, o tik po to pradėti skaičiuoti kiek pinigų lieka kitiems paslaugų tiekėjams, aprangai, dekorui ir t.t. Susidarykite tikslų biudžeto planą, taip matysite kiek ir kam galite skirti, bei galėsite atsakingai valdyti situaciją ir išvengti sumaišties.

Dekoras pajūryje(nuotr. SR Photography)

Kas labiausiai džiugina jūsų darbe, ar daug jame romantikos, o gal daugiau buitinių rūpesčių, kad viskas būtų sustyguota, laiku ir vietoje įvyktų?

Savo darbe randu viską, ko trokšta mano širdis. Romantika ir džiaugsmas slypi tokiuose mažuose dalykuose, kaip spindinčios iš jaudulio nuotakų akys per pirmąjį mūsų susitikimą. Nors turiu prisipažinti, jog nerimo ir rūpesčio planavimo procese yra daugiau, bet laimingos poros, bei dėkingi svečiai atperka visą nuovargį ir bemieges naktis.

Tenka matyti, kad per vestuves jaunieji tiesiog neranda savo vestuvių planuotojos, ar ji visada turi būti pasiekiama, ar didelė atsakomybė jaučiama organizuojant tokią šventę?

Atsakomybė yra milžiniška, juk esame atsakingi už vieną iš svarbiausių gyvenimo švenčių. Čia nėra antro dublio, todėl reikia ne tik prižiūrėti, kad viskas vyktų pagal planą, bet ir numatyti kelis žingsnius į priekį. Vedybų planuotoja vestuvių dieną turi būti kuo mažiau matoma, bet pasiekiama tuomet kai labiausiai jos reikia.

Ką galėtumėte palinkėti mūsų skaitytojams?

Vestuvių diena pralekia netikėtu greičiu, todėl reikia džiaugtis pačiu pasiruošimo procesu ir siekti, kad tas metas Jums taptų įdomia ir gražia patirtimi. Pabaigai norėčiau palinkėti niekada nepamiršti, jog svarbiausia vestuvėse yra meilė ir priesaika vienas kitam.

Ačiū už pokalbį.

Vestuvių planavimas ir dekoravimas – “Meilės Legendos”
www.meileslegendos.lt