InterviuStraipsniai

Mitybos specialistė – Rūta Beišytė

Rūta Beišytė – asmeninė trenerė ir mitybos specialistė, baigusi Lietuvos kūno kultūros akademiją. Žinoma Klaipėdoje dėl savo visuomenei naudingos, neatlygintinos veiklos, o klientų geografija tęsiasi nuo Lietuvos pajūrio iki Tokyo lygumų.

Rūta Beišytė

Tapote atpažįstama ir populiaria trenere, tiek Klaipėdos, tiek šalies mastu. Kokia jūsų sėkmės paslaptis?

Yra sakoma, kad tai kas daroma iš širdies, širdį ir pasiekia. Negaliu pasakyti atpažinimo paslapties, nes ir pati jos nežinau. Tiesiog darau, tai, kas man artima ir miela. Turime sukūrę visą socialinį tinklą žmonių, kuris vienija per 50.000 narių, toks pasiekimas – kantraus ir kryptingo darbo rezultatas.

Rūta Beišytė

Kokios asmeninės savybės būtinos asmeniniai treneriai?

Reikalinga charizma, mokėjimas bendrauti; ji turi būti motyvuojanti, žingeidi, pozityvi, palaikanti, išklausanti ir dar daugybė savybių, kurios jai padėtų rimtam darbui su klientu.

Užsiimate ir įvairia ne komercine veikla – vedate paskaitas, rengiate nemokamas treniruotės, ką tai duoda jums ir dalyviams?

Dalyviams tai duoda papildomų žinių, pozityvią emociją. Padeda pažvelgti į save ir gyvenimą nauju žvilgsniu, pradėti keisti tai, kas padėtų gyventi visavertį ir laimingą gyvenimą ne kada nors, o čia ir dabar. Man, tai nuolatinė pareiga gilinti žinias, geras laikas ir teigiamos emocijos.

Antrą vasarą iš eilės vedžiau nemokamas lauko treniruotes visiems norintiems. Širdį džiugina matant šimtą žmonių judančių vienu ritmu, jie tokie įvairūs ir gražūs! Pradžioje masiškumas gąsdino, teko jį prisijaukinti, o dabar šios treniruotės skamba ne tik Lietuvoje, tai pasididžiavimas ne tik savimi, bet ir miestu, visais tais, kurie iškeičia televizorių į kai ką daugiau.

Lietuvoje vyrauja nuomonė, kad sportas yra tik gražiems, o sveikas gyvenimo būdas tik sveikiems. Ką turi suprasti ir žinoti kiekvienas žmogus apie savo sveikatos puoselėjimą?

Kiekvienas turi suprasti, kad jis yra savo kūno ir sveikatos kalvis. Grožio sąvoka yra labai skirtinga, kas vienam yra gražu, kitam gali būti visiškai nepatrauklu. Sportuoti, sveikai maitintis, daugiau judėti turite tik dėl savęs, dėl to, kad būtumėte energingi, sveiki ir laimingi.

Ar dažna moterų noro atrodyti gražiai priežastis yra vestuvės?

Vestuvės yra puiki motyvacija. Moteris vestuvių dieną nori tapti gražiausia pasaulyje, tad taip, pasitaiko, kad moterys prašo padėti sulieknėti iki vestuvių. Intensyviai dirbant galima pasiekti puikių rezultatų, nustebinsite ne tik save bet ir visus aplink. Tam nereikia nei savęs alinti, nei ypatingai riboti, pakanka pakoreguoti kai kuriuose įpročius ir džiaugtis nauja gyvenimo kokybe.

Ką patartumėte daryti toms, kurios savo gražiausią gyvenimo dieną nori atrodyti nepakartojamai?

Jei iki „pilnos laimės“ Jums trūksta šiek tiek lieknesnių linijų, patariu apie tai pagalvoti tikrai anksčiau nei likus mėnesiui iki vestuvių. Puikių rezultatų galima pasiekti suderinus mitybą ir suaktyvinus fizinę veiklą, pagal galimybes – nuo bėgiojimo iki pilnos sporto programos. Be to, atminkite, kad tik Jūs žinote kaip norite atrodyti ir savo dieną Jūs ir taip būsite puošniausia!

Rūta Beišytė

Ar turite savo idealą atitinkančią sportininkę ar pavyzdį, kuris jus įkvepia?

Yra keletas sportininkų, kurie mane žavi. Michelle Lewin – dėl stangraus užpakaliuko, Arvydas Sabonis – dėl savo konkretumo, Muhammad Ali – dėl savo pozityvumo ir sąmojo.

Ką galėtumėte palinkėti mūsų skaitytojams?

Norėčiau palinkėti pirmiausiai pamilti save, būti pozityvesniais, kiekvieną dieną priimti kaip naują dovaną, o ne iššūkį. Mylėkite ir būkite mylimi!

Ačiū už pokalbį.

Mitybos specialistė – Rūta Beišytė
www.trenere.com