InterviuStraipsniai

Vestuviniai kvietimai, aksesuarai ir papuošalai – “Vic Art”

“Vic art” – tai tik vienetiniai rankų darbo įvairūs aksesuarai, kvietimai šventėms ir kitos dekoracijos papuošiančios jūsų šventes, vestuves ar krikštynas.

(nuotr. Vidūnas Photography)

Trumpai papasakokite apie save ir kaip atsirado “Vic Art”?

Mane žavėdavo įvairi kūryba nuo pat vaikystės. Esu baigusi Vilniaus Dailės Akademiją bakalaurą ir magistrą. Nors visada mane supdavo kūryba ir dizainas, bet karts nuo karto man trūkdavo veiklos savo malonumui, kruopštumo visokiems smulkiems darbams. Taip po darbų pradėjau kurti aksesuarus ir papuošalus savo draugėms. Tai buvo mano hobi. Visą laiką imponavo kūryba, kuri reikalavo kruopštumo ir kantrybės. O laikui bėgant tai įgavo vardą -“Vic Art” ir tai tapo pagrindine mano gyvenimo kūryba, kuri vyksta jau septintus metus.

(nuotr. Vidūnas Photography)

Papasakokite o kaip susidomėjote vestuviniais kvietimais?

Kartą draugams pagelbėjau organizuoti vestuves ir sukūriau jiems kvietimus ir stalo korteles. Pradėjau kurti kvietimus, stalo korteles, palinkėjimų knygas ir įvairias dekoracijas šventėms. Taip mano darbai jau trejus metus puošia šventes, įvairius pobūvius. Šiuo metu jau bendradarbiauju su dekoratorėmis, vestuvių planuotojomis, bei vestuvių koordinatorėmis.

(nuotr. ilgos smilgos | photography)

Šį sezoną dominuoja įvairios pastelinės spalvų gamos, žemės bei dangaus spalvos, maišytas modernus stilius su klasika. Pasitaiko ir kontrastingų spalvų deriniai, bei įvairių ornamentų ir nerinių naudojimas. Taip pat po truputį populiarėja kvietimai turintys savo šventės tematiką: gėlių, jūros, paukščių ar aviacijos. Vis dažniau atsisakoma daug teksto, surašoma informacija „trumpai ir aiškiai“, o norint papildyti informaciją naudojamos iliustracinio pobūdžio ikonos.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vestuvinius kvietimus?

Patarčiau būsimiems jaunavedžiams užsisakant kvietimus juos derinti prie šventės stilistikos, bei vyraujančių spalvų šventėje, kad viskas tarpusavyje derėtų, turėtų pradžią ir pabaigą. O galbūt Jūsų vestuvėse dominuos tam tikri motyvai, simboliai? Būtų gražu, jei ir tai atsispindėtų kvietimuose. Vokai taip pat gali būti išskirtiniai: dekoruoti, su užrašais ar įvairiais ornamentais.

(nuotr. ilgos smilgos | photography)

Kai viskas taip skaitmenizuota, ar popieriniai kvietimai vis dar svarbus vestuvių akcentas?

Rankų darbo kvietimai visada buvo ir yra šiltesni ir mielesni sielai. Tai išskirtinio dėmesio parodymas kviečiant savo šventės svečius. Tačiau, kartais pasitaiko užsakymų, kur kvietimo tekstą tiesiog reikia gražiai ir subtiliai sumaketuoti ir kvietimai būna išsiunčiami internetu.

Kaip tinkamai įteikti kvietimus ir prieš kiek laiko?

Svečiai į vestuves yra kviečiami prieš du mėnesius, vėliausiai prieš mėnesį. Žinoma kuo subtiliau yra pakviečiamas svečias tuo jis yra labiau pamalonintas.

(nuotr. Vic Art)

Prieš kiek laiko reikėtų pradėti rūpintis kvietimais?

Kvietimais reikia pradėti rūpintis kai tik jau žinote visas šventės detales: šventės datą, ceremonijos laiką, pokylio vietą ir laiką. Kuo anksčiau viską žinosite tuo lengviau planuotis kvietimų detales. “Vic Art” klientai labai dažnai rezervuojasi datą gaminti kvietimus, dar nežinodami konkretaus laiko. Kvietimai yra kuriami individualiai kiekvienam klientui, atsižvelgiant į jų norus ir pageidavimus.

(nuotr. Vic Art)

Jūsų patarimai kokią informaciją sudėti į pakvietimus?

Svarbiausia kvietime pateikti kuo išsamesnę ir tikslesnę informaciją apie pokylį. Tai šventės tada, laikas, vieta ir į kieno vestuves jie kviečiami. Jei ceremonija planuojama ryte, o pokylis tik vakarop ir norite, kad svečiai dieną praleistų kartu su jumis – būtinai nurodykite dienos maršrutą. Taip pat, kvietime galite subtiliai nurodyti ir laukiamų dovanų pobūdį.

Prieš kiek laiko turėtų atsakyti svečiai į kvietimą ir kaip?

Dažniausiai jau pačiame kvietime būna nurodyta iki kada svečias turi patikslinti apie savo dalyvavimą šventėje. Tai galima padaryti ir telefonu. Padėkite praneškite ar kvietimą priimate.

(nuotr. Vic Art)

Ką galėtumėte palinkėti mūsų skaitytojams?

Nesvarbu, ar kvietimus gaminsite patys ar užsakinėsite pas dizaineres, svarbiausia viską apgalvoti iš anksto. Kvietimas – tai jūsų šventės vizitinė kortelė, kurioje turėtų atsispindėti svarbiausios šventės detalės. Ir jeigu svečias ilgai neatsako į kvietimą, paskambinkite patys.

O svečiams palinkėsiu: jei gavote kvietimą vienam asmeniui, nedera vestis nekviestų giminių ar draugų. Vaikus galima vestis tik tada, jeigu ir jie yra kviečiami. Taip pat atvykti reikia tiksliai kvietime nurodytu laiku. Jeigu dėl labai svarbios priežasties vėluosite, jaunuosius informuokite iš anksto.

Visiems būsimiems jaunavedžiams palinkėsiu gerų emocijų organizuojant savo nepakartojamą šventę.

Vestuviniai kvietimai, aksesuarai ir papuošalai – “Vic Art”

www.facebook.com/VicArt.lt